Kdy sáhnout po prvním krému proti vráskám?

Máte 20 nebo 25 let a myslíte si, že jste příliš mladí na to, aby jste již mohli používat krémy proti vráskám?

Máte pravdu - mladí jste. Ale mýlíte se - nejste mladý na to, aby jste začali anti-age péči.

Nečekejte, až se objeví první vrásky. Koneckonců je snažší předcházet než bojovat s viditelnými účinky stárnutí kůže.

 

Nebojte se slova "proti vráskám" 

 

Nebojte se názvu na krémech "proti vráskám". Tento produkt vám nepřidá roky, nezpůsobí vám že budete rychleji stárnout a není určen jen pro ženy se zralou pletí. Pleť by totiž měla být vyživována dříve, než se objeví první vrásky, a kosmetika označená jako "anti-age" působí proti stárnutí. Jejich použití vám umožní udržovat pokožku co nejdéle mladší. A to je to, co chcete, bez ohledu na svůj věk, že?

 

 

Nikdy nejste příliš mladí na péči proti vráskám

 

Možná si neuvědomujete, že vaše kůže začíná stárnout velmi brzy. Obvykle kolem 20 roku života dochází k stabilizaci hormonální bouře, a společně s ní se i stabilizují vlastnosti pokožky. V tomto věku již můžete vědět, jaký druh péče si vybrat.

Kolem 25 let věku se zpomaluje tvorba kolagenu a pokožka pomalu ztrácí svou pružnost. Ačkoliv to bude trvat dlouho než se objeví nové vrásky, tento proces pokračuje.

Vnější faktory samozřejmě nejsou jediné, které způsobují stárnutí kůže - velký vliv na její stav a rychlost stárnutí mají také volné radikály i poškození způsobené UV zářením.

Pouhým okem si těchto zmen okamžitě nevšimnete. Proto je důležité přijímat preventivní opatření v raném věku: důkladně pokožku zvlhčovat, dodávat jí antioxidanty a UV ochranu - to je základ péče proti vráskám.

Vezměte na vědomí, že v této fázi ještě nemusíte používat péči proti vráskám. Vše, co musíte udělat, je pravidelně používat hydratační krém a chránit pokožku před škodlivými UV paprsky pomocí produktů s dostatečně vysokým UV filtrem.

Antioxidační aktivitu zajistí vitamín E, C, koenzym Q10 - proto stojí za to zkontrolovat, zda váš pleťový krém tyto složky obsahuje.

 

 

Pečujte o pokožku podle vašeho věku

Úkolem krémů proti vráskám je pokožku zvlhčit, poskytnout jí živiny a chránit před volnými radikály. Pokud tedy máte 20 let a prevenci berete vážně, vyberte si krémy s kyselinou hyalurnovou, kolagenem, vitamínem E a C, koenzymem Q10. Anti-age pro 20letou dívku bude mít světlou strukturu, pravděpodobně to bude produkt typu "oil-free" nebo dokonce gel. Kombinujte jeho použití s řádným očištěným pokožky: denně odstraňte nečistoty a make-upu a jednou týdně použijte peeling.

Nenechte se "zlákat" při hledání odpovídají péče krémy proti vráskám určených lidem starších než jste vy. Obsahují aktivní složky, které vaše pokožka ještě nepotřebuje.

Krémy typu 30+ mají hutnější konzistenci a bohatší složení - kromě vitamínu E, C a konezymu Q10 by měly obsahuvat také Vitamín A, ceramidy, proteiny, výtažky např. z řas nebo rostlinné výtažky (z hroznů nebo zeleného čaje). A budou doplněny séry a vyživujícími maskami.

 

Pokud máte stále pochybnosti o tom, kdy začít používat krémy proti vráskám, odpovíme stručně - co nejdříve.

 Vyzkoušejte.

zdroj: aa cosmetics